Nowi dyrektorzy zaprezentowani (audio mp3)
Poznaliśmy najważniejsze plany nowych dyrektorów Miejskiego Ośrodka Kultury i Olsztyńskiego Teatru Lalek. W ratuszu zorganizowaliśmy specjalną konferencję.
Podobnie jak na początku maja, tak i teraz przedstawiliśmy nowych dyrektorów instytucji kultury w Olsztynie. Wówczas prezentowali się szefowie Galerii BWA oraz Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, tym razem MOK-u oraz OTL.
- Dyrektorzy zostali wybranie w konkursach - przypomina prezydent Piotr Grzymowicz. - W przypadku MOK-u wystarczył jeden, do wyłonienia nowego szefa OTL niezbędne były dwa konkursy. Od tamtego momentu minęło już trochę czasu. Poznanie środowiska obu instytucji zapewne pozwala na pewne modyfikacje pomysłów. [słuchaj]
Agnieszka Kołodyńska, która niemal od początku listopada kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury, w przeszłości współpracowała m.in. ze Sceną Babel oraz poznańskimi Teatrem Porywacze Ciał i Teatrem Ósmego Dnia. Jest laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystką Prezydenta Olsztyna.
Jak przyznaje - jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych propozycjach, jakie przedstawi podległa jej jednostka. Ale prace nad nimi są zaawansowane.
- Intensywnie poznaję się z zespołem - przyznaje Agnieszka Kołodyńska. - Jesteśmy w trakcie rozmów, które mają doprowadzić do zmian w strukturze organizacyjnej instytucji. Zastanawiamy się też nad programem i dyskutujemy o wizji rozwoju ośrodka. Jestem przekonana, że MOK będzie mieć siłę, energię i moc tylko wówczas, gdy w zarządzaniu nim będą bezpośrednio brać udział pracownicy. [słuchaj]
Andrzej Bartnikowski nominację na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek odebrał w połowie listopada. Wcześniej pracował m.in. w Teatrze Jaracza, a wśród wielu scen, na których reżyserował, są Ateneum i Teatr Polski w Warszawie.
Nowy szef "Lalek" zapowiada otwarcie instytucji na szerszą, nie tylko najmłodszą widownię.
- Tworzenie spektakli dla dzieci oczywiście utrzymujemy - wyjaśnia Andrzej Bartnikowski. - Planuję jednak rozszerzyć spektrum naszych widzów. Scenę dla dorosłych chciałbym dopieścić w sensie promocyjnym, zwiększyć liczbę spektakli, robić przynajmniej jedną taką premierę w roku. Natomiast druga grupa to gimnazjaliści i licealiści. Z nimi chciałbym rozmawiać, nie tylko przy pomocy spektakli, o polskiej klasyce. [słuchaj]
Nowo mianowani dyrektorzy podpisali trzyletnie umowy.
Zdjęcia z dzisiejszej konferencji są w galerii na naszej stronie.
<- Zurück zu: Archiwum