Olsztyński Budżet Obywatelski w czterech krokach. Krok 2.
Czego mogą dotyczyć projekty?
Zarządzenie Prezydenta Miasta Olsztyna wprowadzające Olsztyński Budżet Obywatelski mówi, że projekty mogą dotyczyć wszystkich zadań własnych i zleconych gminy. Co to oznacza w praktyce?
Jeżeli wspólnie z mieszkańcami swojego osiedla, dojdziecie do wniosku, że warto, aby któryś z autobusów przejeżdżający przez wasz teren jeździł częściej, możecie proponować to w ramach OBO.
Jeśli nie czujecie się bezpieczni na swoim osiedlu, możecie złożyć wniosek o dodatkowe patrole policji lub straży miejskiej.
Na wolnym kawałku trawnika należącym do miasta chcecie mieć las? Nic prostszego. Wystarczy odpowiednio uzasadnić to na formularzu i przekonać mieszkańców do tego pomysłu.
Skatepark? Darmowe wi-fi na osiedlu? Dodatkowe lekcje angielskiego w szkole w której uczy się Twoje dziecko? Wybieg dla psów? Nowe zabawki na placu zabaw? A może zupełnie nowy plac zabaw?
O to wszystko możesz zawnioskować. Pamiętaj, że wybór projektu będzie należał do Ciebie i pozostałych mieszkańców. Do Twoich przyjaciół, rodziny i sąsiadów. Porozmawiaj z nimi. Zastanówcie się. I zgłoś to, co może istotnie i realnie wpłynąć na rozwój Olsztyna lub Twojej okolicy. Pomimo tego, że wnioski składać mogą pojedynczy mieszkańcy, przemyśl czy nie warto przedyskutować Twojego pomysłu na jednym z zebrań organizowanych przez Rady Osiedli.
www.decydujemy.olsztyn.pl
<- Zurück zu: Archiwum