Idź do treści strony
Stadt Olsztyn

Newsletter

07.07.2016 14:52

Olsztyński ITS międzynarodowy

Biletomat

Choć ma swoich oponentów w stolicy regionu, na arenie ponadlokalnej jest doceniany. Inteligentny System Transportowy stolicy regionu został ponownie wyróżniony.

Pierwszy swoją nagrodę dostał w połowie maja. Wówczas - podczas Polskiego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych w Warszawie - rozstrzygnięto konkurs Lider ITS. Olsztyn okazał się najlepszy w kategorii "Najlepsze wdrożenie".

Jak się okazuje, nie tylko rodzima branża docenia skomplikowany element wielkiego projektu modernizacji transportu zbiorowego, jaki został zrealizowany w Olsztynie. Nasze miasto zostało nagrodzone wyborem do Galerii Sław ITS. Ceremonia odbędzie się podczas październikowego XXIII Światowego Kongresu ITS w Melbourne.

- Mamy coś naprawdę wartościowego i cenionego - mówi prezydent, Piotr Grzymowicz. - Swoje głosy na Olsztyn oddały ITS Japonia, ITS Ameryka oraz ERTICO, czyli ITS Europa. W efekcie nasze miasto zostało wybrane europejskim zwycięzcą konkursu.

Co miało wpływ na taką decyzję?

- To obecnie najnowocześniejszy system ITS, którego mogą mu zazdrościć nawet większe europejskie miasta - tak uzasadniany jest wybór. - Biorąc pod uwagę trudności we wdrażaniu całościowych rozwiązań, Olsztyn zasługuje na miano prawdziwego bohatera ITS.

System składa się z kamer, czujników, tablic informacji wizualnej, biletomatów oraz karty miejskiej.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter