Idź do treści strony
Stadt Olsztyn

Newsletter

20.07.2016 10:59

Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem

Rozpoczyna się kolejna edycja spotkań przybliżających postać najsłynniejszego mieszkańca olsztyńskiego zamku.

W tym roku obchodzimy 500. rocznicę przyjazdu Mikołaja Kopernika do olsztyńskiego zamku, gdzie rozpoczął prace jako administrator dóbr kapituły, więc na początek odwiedzający Muzeum Warmii i Mazur będą mogli zobaczyć  orszak Kopernika, który pojawi się na olsztyńskiej starówce tuż po godzinie dziesiątej. Potem, po uroczystym powitaniu na dziedzińcu zamku, rycerze z Konwentu św. Piotra z Olsztynka zademonstrują swoje umiejętności, a następnie zaproszą uczestników do zabaw i warsztatów związanych z postacią Kopernika.

Będzie można własnoręczne przygotować zegar słoneczny, gwiazdozbiór, poznać dawne miary. Będzie można zmierzyć ile ziarenek mierzy nasza dłoń, ile stóp mamy wzrostu, czy to, ile wiardunków waży nasz telefon komórkowy (z japońskimi stworami, lub bez). Zaplanowany jest też konkurs plastyczny, w którym można wygrać nagrody związane z Kopernikiem i z latem. Do tego tradycyjnie strzelnica, przebieralnia stroju i możliwość zrobienia sobie zdjęcia w egzotycznych okolicznościach.

Pierwszy Wakacyjny Czwartek z Mikołajem Kopernikiem odbędzie się 21 lipca o godzinie 10:00 w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter