Idź do treści strony
Kultura

Helios
ul. Piłsudskiego 16
Telefon 89 535-20-00
www.heliosnet.pl

W Centrum Handlowym Aura, mieści się kino „Helios”. Olsztyński multipleks należy do powstałej w 1993 roku polskiej sieci kin. Kino z rozmachem wpisuje się w najnowsze tendencje, zapewniając swoim widzom 1100 miejsc w 5 klimatyzowanych salach. Jest wyposażone w wysokiej klasy sprzęt kinotechniczny, który umożliwia doskonały odbiór dźwięku i obrazu (ekrany perełkowe). Nowoczesne fotele zapewniają widzom wygodę w czasie oglądania filmów. By odbiór sztuki filmowej odbywał się w jak najbardziej komfortowych warunkach klienci mają do dyspozycji także ponad 90 podwójnych kanap. Całość gwarantuje komfortowe warunki odbioru seansów filmowych. Całości obrazu dopełniają, działające w obrębie kina, barek piwny Carlsberga oraz Cafe Nescafe.

 

Centrum Kultury Filmowej AWANGARDA 2
ul. Plac Jana Pawła II 2/3

Książnica Polska (vis-a-vis Ratusza). W sobotę po godz.16.00 oraz w niedzielę : wejście do kina od ul.Świętego Wojciecha (za Coctail Barem)

Telefon: (89) 523-75-38, 607-623-652
www.awangarda.olsztyn.pl


Nieco przewrotnie dzisiaj brzmi jego nazwa, bo takich kin już się raczej nie spotyka. Może bez specjalnych wygód, ale z prawdziwą duszą kino Awangarda jest najstarszym kinem stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Jego początki sięgają jeszcze czasów przedwojennych. Konkurencyjność Awangardy oparta jest na ambitnym repertuarze i zbliżeniu się do dawnego, artystycznego typu kina. Przybliża widzom wartościowe, mniej komercyjne filmy z kraju i zagranicy, nie pomija jednak produkcji masowych. Przed seansem do swojego stylizowanego wnętrza zapraszają widzów Filmowa Herbaciarnia oraz Filmowy Bar Kawowy MM.

 

Kino „Multikino”

Tuwima 26, Olsztyn

Telefon: +48 89 679 55 10
www: www.multikino.pl/pl/wszystkie-kina/olsztyn/o-kinie/
E-mail: olsztyn@multikino.pl

Multipleks należący do ogólnopolskiej sieci, która uruchamia też placówki poza granicami kraju. Zajmuje drugie piętro „Galerii Warmińskiej”, a dysponuje łącznie 1233 miejscami w 9 salach, rozmieszczonych wzdłuż pasażu przypominającego wnętrze futurystycznej stacji kosmicznej. Kasy biletowe połączone są tutaj z „Popcorn Barem”, w którym można zaopatrzyć się w zestawy kinowych przysmaków opartych na prażonej kukurydzy, przekąski, słodycze i napoje. Bilety są również sprzedawane przez stronę internetową, gdzie istnieje też możliwość dokonywania rezerwacji.
Kino oferuje szeroki i zróżnicowany repertuar codzienny, a także pokazy specjalne, nocne maratony filmowe czy seanse dla pań. W wydzielonym pomieszczeniu organizowane są imprezy urodzinowe dla dzieci, połączone ze zwiedzaniem kina i seansem filmowym. Wysoką jakość projekcji zapewniają cyfrowe projektory, umożliwiające wyświetlanie także filmów w technologii 3D. W salach dostępne są (za dopłatą) fotele VIP, które zwiększają komfort oglądania, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych na wózkach.
Dzięki licznym promocjom, widzowie mogą zyskać znaczne zniżki cen biletów. Oprócz normalnych, dostępne są bilety: ulgowe (dzieci do lat 12), uczniowskie i studenckie, rodzinne, grupowe i szkolne (dwa ostatnie rodzaje dla grup powyżej 15 osób).

 

 

Pogoda