Idź do treści strony
Культура

 

 

Helios
ul. Piłsudskiego 16
89 535 20 00
www.heliosnet.pl

W Centrum Handlowym Alfa, mieści się kino „Helios”. Olsztyński multipleks należy do powstałej w 1993 roku polskiej sieci kin. Kino z rozmachem wpisuje się w najnowsze tendencje, zapewniając swoim widzom 1100 miejsc w 5 klimatyzowanych salach. Jest wyposażone w wysokiej klasy sprzęt kinotechniczny, który umożliwia doskonały odbiór dźwięku i obrazu (ekrany perełkowe). Nowoczesne fotele zapewniają widzom wygodę w czasie oglądania filmów. By odbiór sztuki filmowej odbywał się w jak najbardziej komfortowych warunkach klienci mają do dyspozycji także ponad 90 podwójnych kanap. Całość gwarantuje komfortowe warunki odbioru seansów filmowych. Całości obrazu dopełniają, działające w obrębie kina, barek piwny Carlsberga oraz Cafe Nescafe.

 

Centrum Kultury Filmowej AWANGARDA 2
ul. Plac Jana Pawła II 2/3

Książnica Polska (vis-a-vis Ratusza). W sobotę po godz.16.00 oraz w niedzielę : wejście do kina od ul.Świętego Wojciecha (za Coctail Barem)

Telefon: (89) 523-75-38, 607-623-652www.awangarda.olsztyn.pl
Nieco przewrotnie dzisiaj brzmi jego nazwa, bo takich kin już się raczej nie spotyka. Może bez specjalnych wygód, ale z prawdziwą duszą kino Awangarda jest najstarszym kinem stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Jego początki sięgają jeszcze czasów przedwojennych. Konkurencyjność Awangardy oparta jest na ambitnym repertuarze i zbliżeniu się do dawnego, artystycznego typu kina. Przybliża widzom wartościowe, mniej komercyjne filmy z kraju i zagranicy, nie pomija jednak produkcji masowych. Przed seansem do swojego stylizowanego wnętrza zapraszają widzów Filmowa Herbaciarnia oraz Filmowy Bar Kawowy MM.

Pogoda