Idź do treści strony
Edukacja

OLSZTYŃSKA SZKOŁA WYŻSZA IM. JÓZEFA RUSIECKIEGO

adres: ul. Bydgoska 33, 10-243 Olsztyn

tel./fax: 089 526-04-00

e-mail: osw@osw.olsztyn.pl

strona internetowa: www.osw.olsztyn.pl


Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego powstała w 1997 roku. Obecnie kształcimy około 5 tysięcy studentów na 4 wydziałach: Fizjoterapii, Pedagogicznym, Wychowania Fizycznego i Zdrowia Publicznego.  Mury Uczelni opuszczają wykwalifikowani fizjoterapeuci, pedagodzy, politolodzy, nauczyciele wychowania fizycznego i języka angielskiego, a także specjaliści odnowy biologicznej i kosmetolodzy. Dysponujemy własnym kompleksem edukacyjno-sportowym, który na 15000 m2 mieści m. in. aule, sale wykładowe, laboratoria, specjalistyczne gabinety kosmetyczne, gabinety fizyko- i kinezyterapii. W uczelni znajduje się dobrze wyposażona, nowoczesna biblioteka. Naszą chlubą są obiekty sportowe – 2 hale sportowe, 25-metrowa pływalnia, stadion lekkoatletyczny mieszczący boisko ze sztuczną nawierzchnią, sale gimnastyczne, korty tenisowe i korty do squasha. Nasi studenci mają możliwość zamieszkania w akademiku znajdującym się na terenie Uczelni. Ofertę sportową, rekreacyjną i rehabilitacyjną kierujemy do wszystkich mieszkańców Olsztyna.

 

 

 

 

 

Współpraca Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego z sąsiadami z Kaliningradu

 


Pierwszą umowę o współpracy Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego z Państwowym Uniwersytetem im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie podpisano 10 listopada 2008 roku.

Celem umowy było podtrzymywanie więzi akademickich i naukowych  celu integracji i koordynacji programów oświatowych i naukowych.

W roku 2011 Uniwersytet im. Immanuela Kanta zmienił nazwę – obecnie jest to Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie.

W dniu 13 stycznia 2011 r.  w Olsztynie Wydział Pedagogiczny OSW podpisał umowę z Instytutem Współczesnych Technologii Kształcenia BFU z Kaliningradu dotyczącą wymiany naukowej i wspólnych badań na temat "Kształcenie pedagogiczne – polskie i rosyjskie doświadczenia.

W dniu 26 czerwca 2012 r. Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego podpisała umowę o współpracy z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kaliningradzie. Umowę tę ze strony rosyjskiej podpisała dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli z Kaliningradu – Svietlana Gromova, zaś ze strony polskiej dyrektor OSW –  Helena Rusiecka.

Umowa przewiduje współpracę w dziedzinie kształcenia i doskonalenia kadry dydaktycznej.

Pogoda