Idź do treści strony
Gospodarka

Podwórka z Natury 2021 wybrane!

Piąta edycja programu właśnie wchodzi w fazę realizacji. W tym roku rekrutacja była trochę dłuższa i bardziej szczegółowa. Chcieliśmy przed wyborem podwórek poznać społeczności, zamieszkujące w ich sąsiedztwie, poznać ich preferencje i oczekiwania. W tym celu, wspólnie z Towarzystwem Miłośników Olsztyna, przeprowadziliśmy badanie ankietowe, które pozwoliło nam ocenić jak bardzo mieszkańcy chcą zmienić swoje podwórko w  zielone miejsce spotkań i rekreacji. Z pięciu badanych podwórek wróciło do nas 60 ankiet i wszystkim, którzy zaangażowali się w ich wypełnienie serdecznie dziękujemy!

Na podstawie wyników badani ankietowego, a także analizy możliwości realizacyjnych zgłoszonych przestrzeni, wybraliśmy trzy, których mieszkańcy byli najbardziej przekonujący:
1) Podwórko przy ul. Jagiellońskiej 51,
Podwórko przy ul. Jagiellońskiej

2) Podwórko w narożniku ulic Ratuszowej i Marii Curie-Skłodowskiej,
Podwórko przy ul. Ratuszowej

3) Podwórko przy ul. Mazurskiej.
Podwórko przy ul. Mazurskiej

Każde z podwórek jest inne i każde z nich ma swoje problemy, które będziemy starali się rozwiązać wspólnie z mieszkańcami. Teraz do pracy zabierają się studenci kierunku Architektura Krajobrazu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, którzy będą inspirować, a następnie pomagać mieszkańcom w zaplanowaniu zmian we wskazanych przez nich przestrzeniach. Podobnie jak w poprzednich latach, Miasto Olsztyn przeznaczy na realizację prac na podwórkach 60 000,- zł., w ramach których można sfinansować nasadzenia, elementy małej architektury, a także inne elementy wystroju przestrzeni, np. murale, rzeźby, instalacje artystyczne.

RAPORT Z BADANIA ANKIETOWEGO

Pogoda
Częściowe zachmurzenie 6°C
Pochmurnie 9°C