Idź do treści strony
Gospodarka

Budowa pomostu pływającego w okolicy Elektrowni wodnej „Łyna” w Olsztynie

Głównym celem zadania jest budowa pomostu pływającego w końcowym punkcie olsztyńskiej trasy kajakowej, co bezpośrednio przyczyni się do rozwoju infrastruktury oraz podniesienia atrakcyjności turystycznej Olsztyna, a przez to regionu Warmii i Mazur.

Pomost, zostanie wykonany z drewna oraz zaimpregnowany odpowiednimi środkami, aby zachować jego trwałość. Cała powierzchnia pomostu zostanie wsparta na pływakach, przez co będzie on bardzo stabilny i będzie się charakteryzował bardzo dużą wypornością (nawet w przypadku uszkodzenia mechanicznego, będzie całkowicie niezatapialny). Do paneli zostaną zamontowane listwy odbojowe z tworzywa sztucznego, co znaczenie zwiększy komfort oraz bezpieczeństwo osób wysiadających z kajaka.  

Pomost zostanie przytwierdzony do dna rzeki za pomocą systemu kotwiczenia, a łagodnei bezpieczne zejście na suchy ląd ułatwią dwa trapy dojściowe, czyli kładki łączące pomost z brzegiem rzeki.

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu "Łączy nas turystyka" w 2024 roku.

Wartość projektu: 40 000 zł
Dofinansowanie: 19 900 zł

Pogoda