Idź do treści strony
Влада Міста

Newsletter

26.10.2017 12:43

Nagroda w konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu"

Nagroda w konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu"

Olsztyn wyróżniony za działalność na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. 

W środę (25 października) poznaliśmy laureatów XVIII edycji konkursu "Budowniczy Polskiego Sportu". Tego dnia przyznano również wyróżnienia "Sportowa Gmina", tytuły "Pasjonat Sportowej Polski" oraz nagrodzono najlepsze "Produkty na Medal". Nagrody wręczono podczas Gali Sportowa Polska, która odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskie w Warszawie.

W konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu" nagrodę w kategorii "Udana Rewitalizacja" zdobyło olsztyńskie  Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego "Słoneczna Polana".

- Bardzo się ciszę, że olsztyńska infrastruktura rekreacyjno-sportowa jest zauważana i doceniana - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.  - Buduje to dobry wizerunek naszego miasta.

Inwestycja została uznana za wzorcową łączącą estetykę z jednoczesnym przystosowaniem obiektu do współczesnych wymogów stawianych obiektom rekreacyjno-sportowym. Wyróżnienie zostało przyznane przez Klub Sportowa Polska, niezależną i dobrowolną organizację członkowską działającą na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce.

To nie jedyna nagroda przyznana tego dnia Olsztynowi. Kolejnym wyróżnieniem był tytuł "Firma na medal", który trafił do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

-  Jest to pierwsza tego typu nagroda w naszej blisko 51-letniej historii - mówi dyrektor OSiR, Jerzy Litwiński. - W ten sposób doceniono wzorowe utrzymanie i użytkowanie obiektów sportowych. Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia.

Wyróżnienie "Firma na medal" przyznawane jest m.in. za wysoką jakość usług i produktów, innowacyjne podejście oraz budowę i modernizację obiektów rekreacyjnych i sportowych w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, nowocześnie i efektywnie, dając gwarancję wysokiej jakości, trwałości, bezpieczeństwa oraz racjonalizacji kosztów użytkowania.


Powróć do archiwum
Pogoda