Resocjalizacja przez pracę
Od wtorku, 23 czerwca, osadzeni z Aresztu Śledczego w Olsztynie będą nieodpłatnie opiekowali się pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz jego otoczeniem. To kolejny przypadek pracy skazanych na rzecz Gminy.
Osadzeni z Aresztu Śledczego sumiennie wywiązują się ze swoich obowiązków i nie mamy zastrzeżeń do ich pracy, dlatego rozszerzamy nasze pole współpracy – powiedział Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna. Dla skazanych to bardzo ważne, że mogą pracować na rzecz Gminy. Chętni mają dzięki temu dodatkowe profity – więcej widzeń, przepustek i – co najważniejsze – łatwiej jest im odnaleźć się na rynku pracy po wyjściu na wolność – podkreślał płk. Krzysztof Strzyżewski, Dyrektor Aresztu Śledczego w Olsztynie. Do pracy na rzecz Gminy delegowane są osoby, które z uwagi na charakter popełnionego przestępstwa, mogą wychodzić poza mury aresztu bez nadzoru.
Tylko w ubiegłych roku w Olsztynie z pracy osadzonych korzystało 15 jednostek miejskich (szkoły, przedszkola, OSiR, schronisko dla zwierząt). Przez ten czas 524 skazanych przepracowało łącznie około 22,5 tysiąca godzin.