Idź do treści strony
Urząd Miasta
Newsletter
03.02.2016 15:28

Prezydent odwiedził trojaczki

Mam trojaczków Anna Pac odbiera kocyki. Przyglądają się temu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i doradca ds. polityki prorodzinnej, Jarosław Skórski

Właśnie skończyli dwa miesiące życia. Olsztyńskie trojaczki i ich rodzice w prezencie dostali Karty Dużej Rodziny.

Filip, Alan i Oliwier urodzili się na początku grudnia. To było niezwykłe wydarzenie zarówno w życiu miasta, jak i - a może przede wszystkim - ich rodziców.

- Było niesamowite przerażenie - wspomina mama trojaczków, Anna Pac. - Chcieliśmy mieć dziecko, ale nie spodziewaliśmy się aż trójki. To ogromna odpowiedzialność, wysiłek, ale i szczęście.

Olsztyńskie trojaczki odwiedził Piotr Grzymowicz. Prezydent przekazał kocyki z wyhaftowanymi imionami chłopców i logiem miasta, tradycyjny tort z pampersów oraz Olsztyńską Kartę Dużej Rodziny.

- Też mam trzech synów, więc zdaję sobie sprawę, ile wysiłku trzeba włożyć w wychowanie takiej gromadki - mówił podczas spotkania prezydent Olsztyna. - Nie mam jednak wątpliwości, że zajmowanie się trójką, która pojawiła się na świecie jednocześnie, jest ogromnym wyzwaniem. Od dłuższego czasu, na miarę naszych możliwości, staramy się wspierać duże rodziny mieszkające w naszym mieście.

Olsztyńską Kartę Dużej Rodziny odebrało już 8,8 tys. osób. Do programu przystąpiło prawie 80 miejskich i prywatnych podmiotów.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii.

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 9°C
Czyste niebo 15°C
Kalendarz wydarzeń