Idź do treści strony
Municipality

Newsletter

11.04.2013 14:34

Marketing w sporcie i turystyce

Naukowe Koło Marketingu działające na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM zaprasza di udziału w konferencji „Inwestycje sportowo – rekreacyjne, jako element strategii promocyjnych miast i regionów. Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość”. Spotkanie odbędzie się 7 maja w Bibliotece Głównej UWM. Konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta Olsztyna.  

Naukowe Koło Marketingu jest studencką organizacją działającą na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Podstawowy cel naszej aktywności, stanowi skupienie wszystkich dostępnych środków oraz wysiłków na efektywnym poszerzaniu wiedzy, umiejętności, a także pobudzaniu i kreowaniu zainteresowań naukowych osób, mających kontakt z naszym środowiskiem.


Od dłuższego czasu, bacznie obserwujemy dynamiczny rozwój stolicy Warmii i Mazur, który dokonuje się równolegle w wielu dziedzinach – od kultury, sportu i jego promocji począwszy, a na zmianach infrastruktury skończywszy. Przemiany, których jesteśmy naocznymi świadkami, skłoniły nas do wielu konstruktywnych przemyśleń.


W latach 2005–2009 organizowaliśmy cykliczną konferencję „Marketing w sporcie”. Jej tematyka, z każdym kolejnym rokiem ulegała stopniowemu poszerzeniu, lecz myśl przewodnia pozostawała niezmienna - obejmowała debatę na temat nowoczesnych trendów i metod zarządzania sportem, implikujących wypracowanie praktycznych rozwiązań, łączących sferę biznesu z obszarem sportu. Warto nadmienić, że gośćmi konferencji „Marketing w sporcie” były znane osoby z życia sportowego, jak i menedżerowie sportowi.


Naszym planem jest reaktywacja wspomnianej wyżej konferencji, przy jednoczesnym rozszerzeniu jej formuły. W nowej – proponowanej koncepcji, objęłaby ona również tematykę z obszaru turystyki – tak ważnej w ostatnich latach, z punktu widzenia strategii rozwojowych Warmii i Mazur. Konferencja Naukowa „Marketing w Sporcie i Turystyce”, która 7 maja 2013 roku odbędzie się w Olsztynie, zrealizowana zostanie pod hasłem:
„Inwestycje sportowo – rekreacyjne, jako element strategii promocyjnych miast i regionów. Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość”

Nowa formuła wydarzenia, o której wspominano powyżej, to również zmiana prelegentów, występujących podczas otwartej części konferencji. W zamiarze organizatorów, ma ona przyjąć charakter platformy, służącej zdefiniowaniu trendów oraz wymianie doświadczeń z zakresu planowania, realizacji i zarządzania infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Powyższy cel, silnie determinuje wybór gości, którymi w 2013 roku będą samorządy lokalne miast, dokonujących na przestrzeni ostatnich lat, wielu inwestycji w obszar infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Pragniemy, aby miasta te „podzieliły się” z Olsztynem swymi doświadczeniami oraz przekazały cenne uwagi:
• BYDGOSZCZ - „MODEL ZARZĄDANIA INFRASTRUKTURĄ SPORTOWO – REKREACYJNĄ”
• GDAŃSK - „PLANOWANIE INWESTYCJI SPORTOWO - REKREACYJNYCH POD KĄTEM POTRZEB I OCZEKIWAŃ MIESZKAŃCÓW”

• POZNAŃ - „SPORT W STRATEGII ROZWOJU MIASTA”

• WROCŁAW - „INWESTYCJE SPORTOWO – REKREACYJNE JAKO ELEMENT PROMOCJI MIASTA”

„Marketing w sporcie i turystyce” jest konferencją, której idea odbiła się szerokim echem, dlatego też zyskała szereg patronatów:
• POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO
• MARSZŁKA WOJEWÓDZTWA – JACKA PROTASA
• PREZYDENTA MIASTAOLSZTYNA – PIOTRA GRZYMOWICZA
• REKTORA UWM- PROF. DR HAB. RYSZARDA GÓRECKIEGO

Zgodnie z aktualnym (kwiecień 2013) stanem przygotowań konferencję planujemy podzielić na trzy części: pierwsza odbywałaby się w Bibliotece Głównej UWM – tutaj miałby miejsce kluczowy punkt wydarzenia - wystąpienia i prezentacje gości, drugą część stanowiłaby wizyta studyjna w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Aquasfera”, natomiast trzecią byłby bankiet w Galerii Sztuki BWA, połączony z projekcją w Olsztyńskim Planetarium. Organizatorzy wyróżnili cztery modele uczestnictwa, skutkujące obowiązkiem (w zależności od sytuacji) wypełnienia jednego z poniższych paneli zgłoszeniowych na stronie internetowej wydarzenia:
• FIRMY I INSTYTUCJE
• ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
• PRACOWNICY UCZELNI WYŻSZYCH
• STUDENCI

W przypadku przedstawicieli "FIRM I INSTYTUCJI", udział w konferencji jest jednoznaczny z dokonaniem wpłaty w wysokości 60 zł. Powyższa kwota w całości przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów organizacyjnych (opłata konferencyjna)
Prelekcje w Bibliotece Uniwersyteckiej mają charakter otwarty - uczestnictwo w nich jest nieodpłatne dla wszystkich chętnych, jednak organizator wymaga wcześniejszej rejestracji internetowej zgodnie z przewidzianymi zasadami. Część druga i trzecia konferencji, stanowią panel zamknięty: uczestniczą w nich przedstawiciele "FIRM I INSTYTUCJI". Organizator przewiduje również możliwość udziału w zamkniętych panelu reprezentantom "ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH" i "PRACOWNIKÓW UCZELNI WYŻSZYCH", po wcześniejszym uiszczeniu opłaty konferencyjnej w wysokości 60 zł. Należy pamiętać o ograniczoności miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

więcej informacji: www.uwm.edu.pl/mws

 

Zapytania:
Katedra Analizy Rynku i Marketingu Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ul. Michała Oczapowskiego 4 10-720 Olsztyn (89) 523 - 49 – 28
Patryk Zachłowski
patryk.zachlowski@gmail.com
Numer konta, na który należy wpłacić opłatę konferencyjną:
92 1030 1218 0000 0000 9113 2567
Przelew należy tytułować: OPŁATA_IMIĘ_NAZWISKO_NAZWA_INSTYTUCJI

 

Powróć do archiwum
Pogoda