Przymierz się!
Pięć olsztyńskich projektów stanęło do konkursu na najpopularniejszy projekt w Programie Rozwój Polski Wschodniej. Modernizacja transportu publicznego i park naukowo-technologiczny będą walczyć o głosy naszych mieszkańców – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent miasta. Organizator: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Zagłosuj na Olsztyn!
Budowa i uruchomienie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego
Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie
Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie zespołu laboratoriów edukacyjno-badawczych technologii, jakości i bezpieczeństwa zdrowotnego żywności
Udoskonalenie infrastruktury i wyposażenia laboratoryjnego nauk technicznych i informatycznych
Zakup aparatury naukowo-badawczej na potrzeby Centrum Innowacyjnych Technik Diagnostycznych i Terapeutycznych
Celem konkursu jest wybranie najpopularniejszego projektu Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz zapoznanie mieszkańców Polski Wschodniej i całego kraju z projektami realizowanymi w ramach PO RPW.
Rozstrzygnięcie konkursu zostało zaplanowane na dzień 17 października 2009 r. Informacja o wynikach zostanie opublikowana na stronie konkursowej www.przymierzsie.pl.
Zwycięski projekt, czyli ten, który uzyska najwięcej głosów, wygra promocję medialną w całym kraju i zostanie zaprezentowany w prasie ogólnopolskiej na łamach: Gazety Wyborczej, Newsweeka, Polityki, Wprost, Przekroju, Tele Tygodnia. Kampania zrealizowana zostanie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
W konkursie biorą udział projekty realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, które znajdują się na liście projektów indywidualnych PO RPW oraz te, które zostały wyłonione w konkursie do dofinansowania do dnia 27 września 2009 roku. Wszystkie projekty biorące udział w konkursie są współfinansowane z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW).
Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW) to ponad 2,27 mld euro dla pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskie. W najbliższych latach powstaną tam nowe drogi, ekologiczny transport publiczny, parki technologiczne, a dostęp do szybkiego Internetu stanie się powszechny. Program to również inwestycja w przyszłe pokolenia. Dofinansowanie otrzyma prawie trzydzieści projektów uczelni, kształcących lub prowadzących badania naukowe w obszarze nauk technicznych i matematyczno – przyrodniczych. Oprócz projektów realizowanych w poszczególnych województwach, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego koordynuje działania obejmujące swoim zasięgiem cały region Polski Wschodniej. Są to: budowa sieci szerokopasmowej i tras rowerowych.
Powróć do archiwum