Idź do treści strony
Municipality

Newsletter

09.09.2013 15:43

Rozwój e-usług publicznych

Trwa realizacja projektu „Rozwój e-usług i harmonizacja baz danych Miasta Olsztyna”, którego celem jest rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej Miejskiego Systemu Zarządzania. Na projekt składają się dwa obszary: rozbudowa e-usług publicznych oraz cyfryzacja, modernizacja i harmonizacja baz danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


W ramach Projektu, w obszarze związanym z gospodarką przestrzenną miasta dostarczone zostaną i wdrożone następujące rozwiązania aplikacyjne:
- portale WebZUDP i WebGESUT, będące rozbudową systemu WebEWID funkcjonującego w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej lub rozwiązanie równoważne dostarczające trzy e-usługi dla procesu inwestycyjnego (w zakresie uzgadniania dokumentacji projektowej):
1. jednej w ramach Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowej (ZUDP);
2. dwie dla procedur współdziałania z podmiotami władającymi sieciami uzbrojenia terenu, w tym jednostkami prowadzącymi ewidencję branżową sieci uzbrojenia terenu w ramach zadania prowadzenia bazy danych GESUT;
- trzy publiczne serwisy informacyjne Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Olsztyna;  
- jeden wewnętrzny serwis tematyczny MSIPMO, zapewniający dostęp do udostępnionej po cyfryzacji bazy aktów notarialnych;
- nowe usługi obsługujące: wniosek o zarejestrowanie łodzi oraz wniosek o nadanie numeru porządkowego nieruchomości;
- rozbudowa systemu TurboEWID, służącego do prowadzenia baz danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, o niezbędne funkcje do integracji i współpracy z portalem WebEWID w zakresie WebZUDP i WebGESUT oraz o narzędzia do przyszłej integracji z systemem EGERIA w zakresie rozliczeń finansowo-księgowych.

W Olsztynie funkcjonuje Miejski System Informacji Przestrzennej, który stanowi część krajowej infrastruktury informacji przestrzennej, zapewnia powszechny dostęp do aktualizowanych baz danych przestrzennych miasta, w tym w szczególności do danych rejestrów publicznych, tj. plan miasta, zabytki, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, struktura własności i władania nieruchomości oraz inwestycje (nieruchomości na sprzedaż, oferty inwestycyjne, specjalne strefy ekonomiczne). Głównym celem projektu było usprawnienie funkcjonowania administracji samorządowej w zakresie zarządzania przestrzenią miasta przez zwiększenie stopnia informatyzacji urzędu miasta oraz wdrożenie nowych usług publicznych elektronicznej bazy informacji przestrzennej.

Powróć do archiwum
Pogoda